Zaktualizowane środki koronowe

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

W tej chwili Holandia radzi sobie lepiej z koronawirusem. Oznacza to, że wkrótce będzie można ponownie wyjeżdżać za granicę. Uważamy, że ważne jest, aby poinformować Cię o możliwych zagrożeniach i konsekwencjach wyjazdu za granicę.

Chcielibyśmy jeszcze raz zwrócić uwagę, że pomimo wszystkich środków bardzo ważne jest, aby wziąć wolne. Nawet jeśli zdecydujesz się nie wyjeżdżać na wakacje w Holandii lub za granicę, wzięcie czasu wolnego jest naprawdę ważne, aby naładować się i odzyskać energię.

Wakacje za granicą
Jeśli zdecydujesz się wyjechać na wakacje za granicę, za to wyjeżdżasz na własną odpowiedzialność. Najnowsze informacje o krajach i ich kodach wyjazdu można znaleźć na stronie www.nederlandwereldwijd.nl. Kody kolorowe są aktualizowane codziennie. Decydując się na wyjazd na wakacje za granicę, zawsze rozważ konsekwencje dla wyjazdu, i powrotu. Koronawirus nadal jest nieobliczalny, więc przepisy mogą zostać zmianie podczas wakacji.

Jeśli po powrocie do Holandii konieczne jest poddanie się kwarantannie, te dni są na Twoim ryzyku, są widziane jako urlop bezpłatny. Kiedy dowiesz się, że jesteś zarażony koronawirusem podczas kwarantanny, te dni również są na Twoim ryzyku.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz wrócić na czas, na przykład, jeśli granice zostaną zamknięta podczas twoich wakacji, odbywa się to na Twoim ryzyku. Nie masz prawa do wynagrodzenia, jeśli musisz poddać się kwarantannie za granicą lub jeśli nie możesz wrócić na czas z jakiegokolwiek innego powodu. W takiej sytuacji możesz wziąć dodatkowe dni wakacyjne lub skorzystać z urlopu bezpłatnego.

Gdy podczas Twojego pobytu miejsce lub region Twojego urlopu zmieni kolor z żółtego na pomarańczowy lub czerwony, po powrocie do Holandii musisz przejść 10-dniową kwarantannę. Możesz skrócić okres kwarantanny, poddając się testowi w piątym dniu po powrocie do domu. Jeśli wynik testu jest negatywny, możesz wrócić do pracy. Gdy wracasz do Holandii w ciągu 48 godzin od zmiany koloru Twojego regionu na pomarańczowy lub czerwony, odbywa się to na koszt pracodawcy. Oznacza to, że A-ware będzie nadal wypłacał pensje. Jeśli zdecydujesz się nie wracać do Holandii w ciągu tych 48 godzin od zmiany koloru, robisz to na własny koszt. Oznacza to, że nie masz prawa do wynagrodzenia i urlopu, czasu na zbilansowanie czasu lub musisz skorzystać z bezpłatnego urlopu na te 10 dni kwarantanny.

Porozmawiaj ze swoim przełożonym, jeśli zdecydujesz się wyjechać za granicę, aby oboje znali konsekwencje po powrocie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tych środków lub nie do końca je rozumiesz, porozmawiaj ze swoim przełożonym lub kimś z działu HR.

Miejmy nadzieję, że krok po kroku będziemy mogli wrócić do normalnej sytuacji.

Liczymy na waszą współpracę.

Robert van Ballegooijen

Przewodniczący Zespołu Kryzysowego Corona.